Достапни линкови

Светски агенции: клучниот чекор на Македонија кон НАТО


Светски агенции: клучниот чекор на Македонија кон НАТО
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Голем и клучен чекор на идната Северна Македонија во нејзините напори да стане членка на НАТО. Ова накусо е оценката на светските новински агенции во врска со поптишувањето на протоколот за пристапување на земјата во Алијансата. Руската државна агнеција ТАСС пак ја пренесува оценката дека НАТО ќе го користел влезот на Македонија во ќор-сокакот со Москва.

XS
SM
MD
LG