Достапни линкови

Трамп повика на двопартиско единство во Конгресот


Трамп повика на двопартиско единство во Конгресот
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп во неговото второ обраќање за состојбата на нацијата во Конгресот повика на двопартиско единство и соработка. Трамп ја повтори заложбата за градење ѕид на границата со Мексико и ги бранеше неговите ставови за повлекување на американските сили од војните во странство и за отстатупвањето од договорите за оружјето со Русија и Иран. Тој најави дека со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун ќе се сретне на 27 и 28 овој месец во Виетнам.

XS
SM
MD
LG