Достапни линкови

Што има во обраќањето на Трамп за состојбата на нацијата?


Што има во обраќањето на Трамп за состојбата на нацијата?
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска во Конгресот треба да го одржи неговиот втор говор за состојбата на нацијата. Се очекува тој да се фокусира врз имиграцијата, конфликтите на Блискиот Исток и силната американска економија.

XS
SM
MD
LG