Достапни линкови

Трамп: воената интервенција во Венецуела е опција


Трамп: воената интервенција во Венецуела е опција
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп во неделата рече дека воената интервенција во Венецуела е „опција“, како што западните земји го зголемуваат притисокот врз оспорениот социјалистички лидер Николас Мадуро да се повлече.

XS
SM
MD
LG