Достапни линкови

ЕУ ќе тргува со Иран и покрај притисоците од САД


ЕУ ќе тргува со Иран и покрај притисоците од САД
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Британија, Франција и Германија стартуваа трговски механизам за заобиколување на американските санкции против Иран. Потегот беше пофален од Техеран, но критикуван од Вашингтон.

Категории

XS
SM
MD
LG