Достапни линкови

Столтенберг: Русија да ја почитува спогодбата за ракетите


Столтенберг: Русија да ја почитува спогодбата за ракетите
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Генералниот секретар на НАТО ја повика Русија да го почитува ракетниот договор од времето на Студената војна. Според него, руските проектили биле нуклеарни и можат да стигнат до европските градови.

Категории

XS
SM
MD
LG