Достапни линкови

Нови преговори меѓу ЕУ и Британија?


Нови преговори меѓу ЕУ и Британија?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Британската премиерка Тереза Меј доби неколку недели за да го спаси договорот за Брегзитот. Но, по се изгледа, ќе се судри со Европската унија, откако вети дека ќе го преиспита сегашниот договорот за кој преговараше година и пол. Од Брисел е соопштено дека сегашнниот договор е „најдобар и единствен начин“ да се обезбеди уредно излегување на Британија од Унијата.

Категории

XS
SM
MD
LG