Достапни линкови

Османи ја нападна Царовска за „несреќна изјава“ за пензиската афера


Османи ја нападна Царовска за „несреќна изјава“ за пензиската афера
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Вицепремиерот Бујар Османи денеска рече дека „апсолутно немало никаква злоупотреба“ на пари од Фондот за пензиско, но министерката за одбрана Радмила Шекеринска вели дека е јасно оти злоупотреба имало и таа мора да се истражи.

Категории

XS
SM
MD
LG