Достапни линкови

Мадуро: Трамп, рацете надвор од Венецуела


Мадуро: Трамп, рацете надвор од Венецуела
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Неколку часа откако Белата куќа објави санкции врз нафтената компанија „Петролос де Венецуела“, оспорениот претседател Николас Мадуро на државната телевизија го предупреди американскиот претседател Доналд Трамп дека ќе има „крв на рацете“ за насилството во неговата земја.

Категории

XS
SM
MD
LG