Достапни линкови

Насилства на протестот во Солун


Насилства на протестот во Солун
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Околу 250 демонстранти синоќа протестираа во Солун против ратификацијата на Спогодбата од Преспа со која се решава повеќедеценискиот спор околу името меѓу Грција и Македонија и се нормализираат односите меѓу двете земји.

XS
SM
MD
LG