Достапни линкови

Филипче - Влијанија за партиски вработувања имало, но ги сведуваме на минимум


Филипче - Влијанија за партиски вработувања имало, но ги сведуваме на минимум
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:07 0:00
Директен линк

За укажувањата дека се прават притисоци за партиски вработувања во здравството, министерот Венко Филипче вели дека обиди за влијание имало и секогаш ќе има, меѓутоа се трудат да ги сведат на минимум. Во интервју за РСЕ тој зборува и за вакцините, заминувањето на лекарите, лековите на позитивна листа

Категории

XS
SM
MD
LG