Достапни линкови

По промената на власта има промени и во фокусот на претставките


По промената на власта има промени и во фокусот на претставките
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Додека на власт беше ВМРО-ДПМНЕ повеќе се занимаваме со граѓанските и со политичките права, откако се смени власта, сега многу повеќе граѓаните размислуваат како да егзистираат, вели извршна директорка на Хелсиншкиот комитет, Уранија Пировска

Категории

XS
SM
MD
LG