Достапни линкови

Филипче - Ќе се проширува позитивната листа лекови


Филипче - Ќе се проширува позитивната листа лекови
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:11:01 0:00

Досега за позитивната листа одлучувале 14 комисии со по 17 члена, а со промените одговорна за ревидирањето на позитивната листа ќе биде една комисија составена од експерти од различни области, вели министерот Филипче во интервју за РСЕ.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG