Достапни линкови

На Акропол - НЕ за договорот од Преспа


На Акропол - НЕ за договорот од Преспа
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:01 0:00

Комунистичката партија на Грција постави пано на Акропол, на кое, на грчки и на англиски јазик е напишано НЕ за договорот Ципрас - Заев. За попладне во Атина се закажани и протести. Грчкиот парламент до вечер треба да се изјасни за договорот од Преспа.

XS
SM
MD
LG