Достапни линкови

BBG Affiliates

МПЦ под лупа на УЈП


МПЦ под лупа на УЈП
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:42 0:00

МПЦ под истрага на УЈП. Од УЈП, пак, за РСЕ велат дека ја утврдуваат фактичката состојба на МПЦ. Документите до кои дојдовме покажуваат дека МПЦ е богата институција со имот од кој може да остварува приходи, но во изминатава декада Црквата на државата ѝ прикажала само една сметка.

Категории

XS
SM
MD
LG