Достапни линкови

Оптимизам дека Преспанскиот договор ќе помине и во Грција


Оптимизам дека Преспанскиот договор ќе помине и во Грција
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:11:11 0:00

Грчкиот премиер е посветен да го спроведе Преспанскиот договор и јас верувам на неговата посветеност и решителност. Мислам дека треба да останеме оптимисти и да се фокусираме на позитивен развој, вели евроамбасадорот Самуел Жбогар.

XS
SM
MD
LG