Достапни линкови

Несреќата во игрите на среќа


Несреќата во игрите на среќа
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:01 0:00

Во ова издание на „Темата на неделата“ говориме за коцкањето и игрите на среќа. Страста спрема нив често пати води до сиромаштија и домашно насилство. Затоа се почесто се размислува за нивно ограничување.

Категории

XS
SM
MD
LG