Достапни линкови

Грчката влада доби доверба, на ред е Договорот од Преспа


Грчката влада доби доверба, на ред е Договорот од Преспа
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Премиерот на Грција Алексис Ципрас синоќа доби доверба во Парламентот откако владејачката коалиција што ја водеше беше разнишана поради Договорот од Преспа за ставање крај на долготрајниот спор околу името на Македонија.

Категории

XS
SM
MD
LG