Достапни линкови

Џафери: Постапив според уставните надежности


Џафери: Постапив според уставните надежности
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, вели дека има уставна надлежност да ги испрати Законот за јазиците и Законот за името во Службен весник без потпис на претседателот на државата, Ѓорге Иванов. Џафери вели дека Иванов имал доволно време да стави потпис.

XS
SM
MD
LG