Достапни линкови

20 години од масакрот во Рачак, Косово


20 години од масакрот во Рачак, Косово
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:19 0:00

Пред 20 години, 45 албански цивили беа убиени во косовското село Рачак од страна на српските безбедносни сили. Масакрот беше и една од главните причини за интервенцијата на НАТО во 1999-та година, по што заврши двегодишната војна на Косово.

Категории

XS
SM
MD
LG