Достапни линкови

Трамп: Никогаш не работев за Русија


Трамп: Никогаш не работев за Русија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека никогаш не работел за Русија. Ова е негово прво директно одбивање по извештајот во медиумите дека ФБИ во 2017 година испитувал дали дејствувал против интересите на Соединетите држави.

Категории

XS
SM
MD
LG