Достапни линкови

Од сет тенџериња и детски скечеви до музичка и филмска кариера


Од сет тенџериња и детски скечеви до музичка и филмска кариера
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Љубовта кон камерата почна од скечеви, но премина во професија, вели Марко Џамбазоски. Неговиот филм „Црни и криви“ месецов освои две награди на фестивал во Романија. Во исто време, реди успеси и со неговиот бенд „Визија“. Што порачува Џамбазоски, кој своите детски соништа ги претвора во професија?

Категории

XS
SM
MD
LG