Достапни линкови

Заев ќе размислува за избори, Мицкоски бара распуштање на Парламентот


Заев ќе размислува за избори, Мицкоски бара распуштање на Парламентот
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Премиерот Зоран Заев изјави дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски бара избори, но оти моли бога тоа да не се случи. Мицкоски побара в понеделник да почне постапката за распишување избори.

XS
SM
MD
LG