Достапни линкови

Власта честита - ВМРО ДПМНЕ бара избори


Власта честита - ВМРО ДПМНЕ бара избори
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Со 81 глас "за" помина последната фаза од уставните измени што произлегуваат од Договорот од Преспа. ВМРО-ДПМНЕ не учествуваше на седницата и побара предвремени парламентарни избори.

Категории

XS
SM
MD
LG