Достапни линкови

Меркел и Ципрас: со Договорот од Преспа добива и цела Европа


Меркел и Ципрас: со Договорот од Преспа добива и цела Европа
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Германската канцеларка Ангела Меркел и грчкиот премиер Алексис Ципрас по двочасовните разговори во Атина изразија целосна поддршка на Договорот од Преспа. Според нив, со решавањето на спорот за името меѓу Македонија и Грција добива и цела Европа.

XS
SM
MD
LG