Достапни линкови

Мицкоски: „Заев тргува со националните интереси“


Мицкоски: „Заев тргува со националните интереси“
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Јас сум против промена на името, не затоа што сум против ЕУ, туку затоа што си ја сакам Македонија, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски пред Собранието на Македонија. Тој вели дека Договорот за името е штетен и дека како партија ќе сторат сè што е во нивна моќ, тој Договор да не се случи.

XS
SM
MD
LG