Достапни линкови

Што значи посетата на Меркел на Атина?


Што значи посетата на Меркел на Атина?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска и утре во Атина ќе оствари средби со грчкиот државен врв, но и со претставници на опозицијата. Според дипломатски извори, Меркел решила да ја посети Атина за да му даде поддршка на грчкиот премиер Алексис Ципрас пред ратификацијата на Договорот од Преспа во грчкиот парламент.

Категории

XS
SM
MD
LG