Достапни линкови

Мицкоски: Уставот се менува на сила


Мицкоски: Уставот се менува на сила
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска изјави дека Уставот се менува „не по демократски пат, туку преку акт на насилство врз процедурите, уцени и закани врз пратениците и нивни блиски“.Тој рече дека ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата нема да учествува во тој „срамен процес“ и нема да му дадат легитимитет.

XS
SM
MD
LG