Достапни линкови

Азербејџан: за критика на претседателот, во затвор


Азербејџан: за критика на претседателот, во затвор
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:51 0:00

Блогер во Азербејџан го критикуваше претседателот на Азербејџан Илхам Алиев за поставувањето на сопругата за потпретседател на државата, па заврши во затвор. Две годишната казна на блогерот Мехман Хусеинов му завршува во март, но сега се соочува со ново обвинение.

Категории

XS
SM
MD
LG