Достапни линкови

Трамп: безбедносна криза на границата со Мексико


Трамп: безбедносна криза на границата со Мексико
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп го повика Конгресот да му даде над пет ипол милијарди долари за изградба на ѕид на границата со Мексико. Сепак тој, не прогласи национална вонредна состојба која може да доведе до еднострано финансирање на неговиот проект.

Категории

XS
SM
MD
LG