Достапни линкови

Трамп најави обраќање до нацијата


Трамп најави обраќање до нацијата
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп објави дека вечер преку телевизијата ќе и се обрати на нацијата откако делумната блокада на федералната влада влезе на 17-ти ден. До тоа пак дојде поради несогласувањата околу финансирањето на ѕидот на границата со Мексико.

XS
SM
MD
LG