Достапни линкови

Грчки судии: владата се обидува да се меша во истрагите


Грчки судии: владата се обидува да се меша во истрагите
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Грчките судии ја обвинија владата за обид за мешање во покренатите истраги за корупциски скандали. Постои сомневање дека ваквите истраги би можело да влијаат врз предизборната кампања.

Категории

XS
SM
MD
LG