Достапни линкови

Без договор за крај на делумното затворање на владата на САД


Без договор за крај на делумното затворање на владата на САД
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00

Состанокот на американскиот претседател Доналд Трамп со лидерите на Конгресот во средата во Белата куќа не донесе договор за ставање крај на делумното затворање на владата. Трамп претходно изјави дека тоа ќе трае „колку што е потребно“.

Категории

XS
SM
MD
LG