Достапни линкови

Сенки врз претседавањето на Романија со ЕУ


Сенки врз претседавањето на Романија со ЕУ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

Романија ја презеде ротирачката улога на претседавач на Европската унија во услови на длабоки политички поделби дома околу спорната реформа на судството, но и со негативни критики од блокот со кој ќе претседава во наредните шест месеци.

Категории

XS
SM
MD
LG