Достапни линкови

Метежи и апсења на протестите во Бања Лука


Метежи и апсења на протестите во Бања Лука
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

Полицијата во босанскиот град Бања Лука растури десетици демонстранти кои по прошетката низ улиците останаа во центарот на градот. Претходно во неделата илјадници луѓе се собраа во знак на поддршка на родителите на Давид Драгичевиќ во брањето вистина за смртта на нивниот 21-годишен син. Протести имаше и во Сараево.

Категории

XS
SM
MD
LG