Достапни линкови

Нема договор за крај на делумното затворање на владата на САД


Нема договор за крај на делумното затворање на владата на САД
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:51 0:00

Двата дома на американскиот Конгрес заседаваа само неколку минути, но не презедоа чекори за прекин на делумното затворање на федералната влада. Иако Сенатот и Претставничкиот дом седниците ги одложија з в понеделник, најверојатно е дека делумното затворање ќе трае и во почетокот на идниот месец.

XS
SM
MD
LG