Достапни линкови

Преспанскиот договор клучен настан во 2018


Преспанскиот договор клучен настан во 2018
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:06 0:00

Македонија 2018 ќе ја памети по Договорот меѓу Македонија и Грција, референдумот за одредбите од тој договор, а подоцна и измените на Уставот кои произлегоа од оваа билатерална спогодба.

Категории

XS
SM
MD
LG