Достапни линкови

Радован - тренирањето лица со попреченост ми е задоволство


Радован - тренирањето лица со попреченост ми е задоволство
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Задоволство е да се работи со лицата со попреченост, вели младиот тренер по пливање Радован Велјановски. Тој заедно со здружението „Трисомија 21“ на 30-ти декември во Скопје го организираат првиот Меѓународен натпревар во пливање за лица со посебни потребни. Што има да порача Радован?

Категории

XS
SM
MD
LG