Достапни линкови

Папата Францис: изберете едноставност, не алчност


Папата Францис: изберете едноставност, не алчност
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:50 0:00

Папата Францис ги повика христијаните да се откажат од алчноста, лакомоста и материјализмот и наместо тоа да се фокусираат врз неговата порака за едноставност, љубов и љубов. Тој во божиќната порака изрази жалење што многу луѓе наоѓаат смисла во поседувањето работи.

XS
SM
MD
LG