Достапни линкови

Ердоган и Нетанјаху со меѓусебни навреди


Ердоган и Нетанјаху со меѓусебни навреди
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и изреалскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ја заострија реториката во нивниот меѓусебен спор. Тие и со навреди за тоа кој бил поголем тиранин.

XS
SM
MD
LG