Достапни линкови

Генерал Матис заминува од функцијата


Генерал Матис заминува од функцијата
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Американскиот секретар за одбрана генерал Џејмс Матис во почетокот на идната година заминува од функцијата. Тој во писмото за неговата оставка наведува дека неговите ставови не се совпаѓаат со оние на претседателот Доналд Трамп.

XS
SM
MD
LG