Достапни линкови

НАТО, безбедност, но и економски развој


НАТО, безбедност, но и економски развој
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:54 0:00

Придобивките од членството во НАТО, не само оние од безбедносна природа. Искуствата велат дека отворање на НАТО поставка или воените вежби значат многу за локалните економии.

Категории

XS
SM
MD
LG