Достапни линкови

Трамп прогласи победа врз ИД во Сирија


Трамп прогласи победа врз ИД во Сирија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ги повлекува американските војници од Сирија. Според него, тие успеале во својата мисија да ја поразат Исламската држава и оти веќе не биле потребни во таа земја.

XS
SM
MD
LG