Достапни линкови

Грција доби буџет за идната година


Грција доби буџет за идната година
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Грчките пратеници го одобрија буџетот на оваа презадолжена земја за идната година. Ова е прв грчки буџет откако земјата излезе од осумгодишната програма за финансиска помош.

XS
SM
MD
LG