Достапни линкови

Саливан - Русија се противи на патот кој го одбра Македонија


Саливан - Русија се противи на патот кој го одбра Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:59 0:00

Не мислам дека е некаква тајна оти руската влада е против македонското членство во НАТО, рече заменикот државен секретар на САД, Џон Саливан. Премиерот Зоран Заев, пак, вети дека нема да ги препуштат процесите поврзани со Договорот од Преспа на каква било случајност.

Категории

XS
SM
MD
LG