Достапни линкови

Тачи и Вучиќ во СБ на ОН, смирување и страв


Тачи и Вучиќ во СБ на ОН, смирување и страв
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Претседателите на Србија и на Косово Александар Вучиќ и Хашим Тачи се соочија во Советот за безбедност на ОН неколку денови откако парламентот во Приштина гласаше за трансформирање на Безбедносните сили во оружени сили на Косово. Овој потег ги налути Србите на Косово и Белград, а предизвика и загриженост кај НАТО.

XS
SM
MD
LG