Достапни линкови

Fakescape - игра за препознавање лажни вести


Fakescape - игра за препознавање лажни вести
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Чешки студенти креираа игра преку која тинејџерите учат да разликуваат веродостојни информации од дезинформации. Се игра низ училиштата во Чешка како дел од напорите во битката против лажните вести.

Категории

XS
SM
MD
LG