Достапни линкови

Продолжуваат антивладинте протести во Унгарија


Продолжуваат антивладинте протести во Унгарија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Неколку илјади луѓе маршираа низ главниот град на Унгарија на четвртиот ден од демонстрациите против новите закони донесени во минатата недела. Критичарите оценуваат дека овие закони ги ограничуваат правата на работниците и ја поткопуваат демократијата.

Категории

XS
SM
MD
LG