Достапни линкови

ЕУ лидерите отфрлија нови преговори за Брегзитот


ЕУ лидерите отфрлија нови преговори за Брегзитот
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер изјави дека Британија „треба да каже што сака“, откако лидерите на Европската унија ја отфрлија молбата на премиерката Тереза Мeј да ѝ помогнат да го продаде нејзиниот договор за Брегзитот во британскиот парламент. Лидерите најавија дека ќе ги започнат плановите за непредвидени ситуации во случај да пропадне договорот за Брегзитот.

XS
SM
MD
LG