Достапни линкови

Што добиваат граѓаните со либерализацијата на пазарот на струја?


Што добиваат граѓаните со либерализацијата на пазарот на струја?
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Од Нова година либерализацијата на пазарот на електрична енергија во Македонија пристигнува и до домаќинствата како потрошувачи. Граѓаните ќе можат ако сакаат, но и не мораат, сами да побараат снабдувач со струја на слободниот пазар.

XS
SM
MD
LG